Podsumowanie roku 2018

 

Miniony, 2018 rok był niezwykle pracowity dla całego OMPiO. Był to czas pełen nowych wyzwań i zmian.

Na początek trochę statystyki- w sumie odwiedziło nas 22 913. Przeprowadziliśmy 465 lekcji dla przedszkoli, szkół a także ośrodków opiekujących się dziećmi i dorosłymi o specjalnych potrzebach (6811 uczestników). Imprezy które organizowaliśmy przyciągnęły 5670 uczestników.

W 2018 roku zmieniliśmy dwie, stałe ekspozycje- Karcery i II wojnę światową. Nasza strona internetowa zyskała nową odsłonę graficzną i została wzbogacona o nowe tematy i zagadnienia (kalendarium, bazę więźniów). Zorganizowaliśmy szereg wystaw czasowych, które można było oglądać w kilku miejscach w Kielcach i innych miastach i miasteczkach województwa świętokrzyskich.

 


W naszych progach gościli ciekawi goście, m.in. Marzena Nosek, Piotr ZychowiczTadeusz Płużański. Nawiązaliśmy współpracę z Fundacja imienia Stefana Artwińskiego. Współpracujemy z wieloma partnerami takimi jak Okręg Kielce “Jodła” Armii KrajowejStowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 4 Pułku Piechoty LegionówFundacja NiezłomniCentrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w KielcachMuzeum Historii KielcStowarzyszenie im. Jana Karskiego.
Organizujemy ciekawe wydarzenia dla Kielczan o

raz uczniów – Laur COP, inscenizacje takie jak rozbicie więzienia czy stan wojenny, konkursy i rajdy. W każdym z działań jakie podejmujemy jest miejsce na naukę historii, postaw obywatelskich i patriotyzmu.


Dziękujemy Wszystkim naszym Przyjaciołom, Gościom i Współpracownikom. Zapraszamy do OMPiO na Wzgórze Zamkowe. Obiecujemy, że rok 2019 będzie jeszcze pełniejszy nowych i fascynujących wydarzeń.


Do zobaczenia!