Zaczynamy nową serię wideo na FB

„Chcę wam pokazać” – to cykl wideo ukazujących ekspozycję OMPiO oczami przewodników. Na naszym portalu Facebook’owym pokażemy wam przedmioty, fragmenty wystawy, miejsca, które są dla nas ważne. Podzielimy się nie tyko historią, ale naszymi emocjami i refleksjami, które towarzyszą nam podczas oprowadzania. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się wrażeniami.

W dzisiejszym nagraniu Bruno Wojtasik dzieli się swoimi refleksjami na temat nietypowości idei konstytucji w porównaniu z dawnymi prawami w dziejach ludzkości. Eksponatem, który skłania do refleksji nad ideą konstytucji jest oczywiście kopia obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” znajdująca się w Sali Biblioteki OMPiO.

Po co nam konstytucja ?

„Chcę wam pokazać” – to cykl wideo ukazujących ekspozycję OMPiO naszymi oczami. Pokażemy wam przedmioty, fragmenty wystawy, miejsca, które są dla nas ważne. Podzielimy się nie tyko historią, ale naszymi emocjami i refleksjami, które towarzyszą nam podczas oprowadzania. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się wrażeniami.W dzisiejszym nagraniu Bruno Wojtasik dzieli się swoimi refleksjami na temat nietypowości idei konstytucji w porównaniu z dawnymi prawami w dziejach ludzkości. Miejscem, które skłania do refleksji nad ideą konstytucji jest oczywiście kopia obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku” znajdująca się w Sali Biblioteki OMPiO.

Opublikowany przez Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach Piątek, 22 maja 2020