WERNISAŻ WYSTAWY FOTOGRAFICZNEJ “TO TU”

11. marca 2021 r. o godz. 17.00 na sali konferencyjnej OMPiO odbył się wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu “TO TU. Moje Świętokrzyskie”. Zaprezentowane zostały prace Anny Grosickiej – Kowalskiej oraz Tomasza Wójcika.

Wystawę będzie można oglądać na sali konferencyjnej OMPiO przez najbliższe 2 miesiące.

“Przygodę z aparatem zaczęłam od fotografii owadów i roślin, spędzając czas z nosem w trawie, natomiast krajobrazy to odkrycie stosunkowo niedawne. Mieszkam u stóp Łysej Góry, dlatego na swoich zdjęciach zazwyczaj pokazuję okoliczne tereny. Częstym motywem jest charakterystyczny szczyt z zabudowaniami klasztoru i wieżą RTCN, który góruje nad okolicą. Fotografię staram się łączyć z aktywnym spędzaniem czasu: w sezonie wiosna-jesień najczęściej na rowerze, obowiązkowo z aparatem w plecaku. Dużą radość sprawia mi odkrywanie nowych miejsc, kontakt z naturą i obserwacja dzikiej zwierzyny, pozdrawiam serdecznie i zapraszam na wystawę moich fotografii w OMPiO w Kielcach”
– Anna Grosicka-Kowalska

“Fotografia, to jedno z moich zainteresowań. Tą pasją zaraził mnie mój wujek, który uczył mnie stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie. Obecnie jako fotoamator przeglądam informacje na ten temat i podpatruję, jak robią zdjęcia prawdziwi fotografowie. Dzięki temu staram się robić zdjęcia niebanalne pokazujące moje otoczenie w innej lepszej perspektywie. Jako, że pochodzę z województwa świętokrzyskiego najwięcej zdjęć robię tutaj. Tematem przewodnim jest świętokrzyska przyroda, zabytki (czasami nawet na tle występujących zjawisk atmosferycznych), także Kielce oraz inne nawet najmniejsze miejscowości. Zapraszam do OMPiO na wystawę z cyklu TO TU.”
– Tomasz Wójcik

Zapraszamy do galerii zdjęć: