Otwarcie wystawy ”Ryzyko na co dzień”

16 kwietnia to Dzień Sapera – Święto Wojsk Inżynieryjnych.

W tym roku – 16 kwietnia 2021 r. o godz. 12.00 na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego została otwarta wystawa plenerowa pt. ”Ryzyko na co dzień. Saperzy z CPdMZ”

Wystawę przygotowali wspólnie: Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach i Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach.

Wystawa prezentuje służbę 31. Patrolu Saperskiego z Kielc. Mimo że minęło 75 lat od zakończenia II wojny światowej, saperzy niemal codziennie podejmują w rejonie swojej odpowiedzialności (woj. świętokrzyskie i pow. szydłowiecki) groźne niewybuchy i niewypały. Pokazujemy ośmiu żołnierzy, którzy ryzykują w swojej pracy, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom Kielc i regionu. Przedstawiamy krótką historię tej formacji wojskowej i ciekawostki historyczne, ale też pracę saperów poza granicami kraju – na misjach.

W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział: Wojewoda Świętokrzyski – Zbigniew Koniusz, Wiceprezydent Miasta Kielce – Marcin Chłodnicki, zastępca komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych – ppłk Paweł Polak i żołnierze z 31. patrolu saperskiego.

Wystawę będzie można oglądać na dziedzińcu Wzgórza Zamkowego do 23 maja 2021 r.

Zapraszamy do galerii zdjęć: