“BOHATER ON”

„Najważniejsi są ludzie, którzy tworzyli naszą historię” – wyślij kartkę do Powstańca Warszawskiego i doceń tych, którzy opowiadają historię Polski. BohaterON – włącza historię po raz VI.

Rusza VI edycja ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej BohaterON – włącz historię! Wysyłając kartkę, każdy może okazać pamięć Powstańcom Warszawskim i realnie im pomóc. A zgłaszając kandydatów do Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich, wspólnie docenić tych, którzy pielęgnują pamięć o wydarzeniach sprzed lat i opowiadają historię Polski XX wieku. 

Symboliczną datą 1-go sierpnia, w dzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,  rozpoczynają się działania związane z kampanią BohaterON – włącz historię! Projekt ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocję historii Polski XX wieku. Kampania jest realizowana przez organizacje pozarządowe od 2016 roku zgodnie z hasłem Pamięć – Edukacja – Pomoc. W ramach akcji po raz szósty, każdy kto chce uhonorować i wesprzeć uczestników Powstania Warszawskiego, będzie mógł do nich wysłać za pośrednictwem strony www.bohateron.pl kartkę, która nie tylko łączy pokolenia, ale również realnie pomaga. 

Laureaci Nagrody zostaną wyłonieni w siedmiu kategoriach: firma, instytucja, nauczyciel, osoba publiczna, dziennikarz, organizacja non profit i pasjonat.

Zapraszamy do obejrzenia spotu na Youtube: https://youtu.be/njns2EihTIw