„Gloria victis” – konkurs dla uczniów

Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach oraz Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej zapraszają szkoły podstawowe z terenu Kielc i powiatu kieleckiego do udziału w Konkursie pt.: „Gloria victis. Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie”. Zgłoszenia trwają do 10 grudnia.

Celem przedsięwzięcia jest pogłębienie i utrwalenie wiedzy historycznej wśród młodego pokolenia na temat wielkich Polaków i ich czynów mających wpływ na kształtowanie losów naszej Ojczyzny, a także upamiętnienie 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Adresatami konkursu są uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych. Ich zadaniem będzie rozwiązane testu na platformie internetowej, z różnego typu zadaniami otwartymi i zamkniętymi.

Powiatowy Konkurs Historyczny odbędzie się 25 stycznia 2023 r. o godz. 9:00 Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach, ul. Warszawska 96.

Zgłoszeń można dokonać za pomocą formularza

Dodatkowo jeszcze w grudniu uczniowie zgłoszeni do konkursu będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach poświęconych tematyce powstania styczniowego w Ośrodku Myśli Obywatelskiej i Patriotycznej w Kielcach, ul. Zamkowa 3.

Regulamin dostępny jest na stronach internetowych: www.zsi.kielce.pl, www.ompio.pl oraz na profilu FB szkoły i OMPiO

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Pliki do pobrania:

regulamin_powiatowego_konkursu_historycznego

zalacznik_nr_1_formularz_zgloszeniowy

zalacznik_nr_2_wzor_oswiadczenia_dla_rodzicow

zalacznik_nr_3_oswiadczenie_o_wyrazeniu_zgody_na_wykorzystanie_wizerunku