Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

 

Za nami energetyczne spotkanie z 𝐓𝐨𝐦𝐚𝐬𝐳𝐞𝐦 𝐆𝐫𝐳𝐲𝐰𝐚𝐜𝐳𝐞𝐰𝐬𝐤𝐢𝐦 korespondentem wojennym, reporterem, pisarzem. Nasz gość powrócił kilka dni temu z linii frontu na Ukrainie i podzielił się swoimi wrażeniami. Tomasz Grzywaczewski jest jednym z nielicznych dziennikarzy, który przebywał bezpośrednio w strefie działań wojennych.

 

Tomasz Grzywaczewski – pisarz, reporter, podróżnik i dokumentalista, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Magellana dla autora najlepszej książki reportażowej, laureat Kryształowej Karty Polskiego Reportażu. Specjalizuje się w tematyce Europy Środkowej i Wschodniej, współpracuje m.in. z Foreign Policy i CBS News. Jako korespondent relacjonował konflikty zbrojne w Ukrainie i Kurdystanie.

Autor książek: Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej, Granice marzeń. O państwach nieuznawanych, Życie i śmierć na Drodze Umarłych i Przez dziki Wschód.

Stały współpracownik amerykańskiego magazynu Foreign Policy oraz portalu Onet.

Twórca i współtwórca filmów dokumentalnych: Litwa. W cieniu wieży, Rozszczepieni, Cienie imperium.

Członek The Explorers Club, stypendysta programu Russian Security Studies na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie.