Multimedialn Wystawa Historyczna - zobacz jak działa!

 

btn kody

KALENDARZ HISTORYCZNY

17/12/1572

Zjazd w Wiślicy

 

Konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim rozstrzygnięty!

4 grudnia 2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego odbył się finał konkursu historycznego JÓZEF PIŁSUDSKI - w 150 ROCZNICĘ URODZIN. Jury w składzie: dr Dorota Koczwańska- Kalita - naczelnik Delegatury IPN w Kielcach, wiceprezydent miasta Kielce Andrzej Sygut, dr Jan Główka dyrektor - Muzeum Historii Kielc, Tomasz Natkaniec z-ca redaktora naczelnego tygodnika eM, współautor książki „Małgorzata idzie na wojnę”, Jarosław Machnicki - dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury oraz Rafał Nowak dyrektor Wzgórza Zamkowego wyłoniło finalistów etapu szkolnego:

 

I LO im Stefana Żeromskiego w składzie: Zuzanna Snoch, Małgorzata Adamska, Oskar Rydz

II LO im. Jana Śniadeckiego -Maciej Dąbrowski, Dominika Dziubek, Adrianna Żak                     

III LO z oddziałami Integracyjnymi im. CK Norwida: Jakub Piotrowski, Kamil Komisarczyk, Piotr Makuch

IV LO - Jakub Pindrol, Natalia Rotuska, Edyta Dankowska 

V LO im. Ks. Piotra Ściegiennego - Bartłomiej Chłopek, Jan Kaczmarczyk, Olga Zapała,

VI LO im Juliusza Słowackiego : Zofia Salwa, Agnieszka Wojtyna, Szymon Nowek

VII LO im. Józefa Piłsudskiego: Krystian Młynarczyk, Mateusz Różycki, Dominika Mochocka

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika - Andrzej Kołodziej, Krzysztof Susło, Damian Składanek

Zespół Szkół Elektrycznych - Michał Kowalik, Kacper Mik, Aleksander Krzyżyk

Zespół Szkół Informatycznych im. Gen. Józefa Hauke-Bosaka - Kacper Dziewięcki, Grzegorz Dydak, Krzysztof Stępień

Zespół Szkół Mechanicznych im. Gen. Władysława Sikorskiego - Kamil Zarychta, Dawid Krzysiek, Bartosz Piechota

 

Nagrodą dla wszystkich finalistów jest wyjazd do Wilna, otrzymali oni również nagrody książkowe i rzeczowe. Gościem specjalnym dnia był zespół Contra Mundum, z repertuarem współczesnych pieśni patriotycznych.

Finaliści zmierzyli się na scenie WDK. Po czterech seriach pytań jury wyłoniło zwycięzców konkursu:

 

I miejsce  zespół z II LO im. Jana Śniadeckiego -Maciej Dąbrowski, Dominika Dziubek, Adrianna Żak                     

II miejsce ex aequo

I LO im Stefana Żeromskiego w składzie: Zuzanna Snoch, Małgorzata Adamska, Oskar Rydz

III LO z oddziałami Integracyjnymi im. CK Norwida: Jakub Piotrowski, Kamil Komisarczyk, Piotr Makuch

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Projekt graficzny i wykonanie - WZ, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.