04lipca 2024

Finisaż wystawy URBEX EXIT

Finisaż wystawy URBEX EXIT odbędzie się 4 lipca 2024 r. o godz. 12:00.

Będzie można na nim zadać pytania o dowolne fotografie Dawida znajdujące się na sali konferencyjnej OMPiO.

Będzie można również odebrać zakupione 23.06. prace z autografem autora.

Jeśli nie będziecie mogli państwo przyjść na finisaż,

fotografie URBEX EXIT będzie można odebrać do 6 lipca 2024 r. włącznie

w godzinach 9-17:00 na parterze przy szatni OMPiO.

***

Wystawa fotografii Dawida Stokowskiego została otwarta 23 czerwca 2024 o godz. 12:00 na sali konferencyjnej OMPiO.

Urban exploration (często określany też jako urbex lub UE) – jest to forma aktywności polegająca na zwiedzaniu obiektów niewidocznych lub o ograniczonej dostępności, znajdujących się głównie w infrastrukturze miejskiej. Urbex należy do bardzo niebezpiecznej formy aktywności.

Projekt kanału “Urbex Exit” powstał w 2018 roku i od tego czasu cieszy się wzrastającą popularnością w Polsce oraz za granicą. Kanał obecnie tworzą dwie osoby Dawid Stokowski (założyciel, poszukiwacz przygód, pasjonat historii) oraz Sebastian Sitarz (poszukiwacz przygód, pasjonat historii). Na kanale widzowie mogą za pomocą nagranego filmu przenieść się z nami w magiczny świat eksploracji. W każdym filmie staramy się dostać w trudnodostępne miejsca danego obiektu oraz przybliżyć jego historię.

O AUTORZE:

Dawid Stokowski – ur. 21.07.1989 r., absolwent Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale muzycznym. Po zakończonych studiach pojawiła się kolejna pasja, a mianowicie militaria. Wstąpił do jednostki strzeleckiej, po pewnym czasie przy współpracy z przyjaciółmi stworzył sekcję jednostki strzeleckiej “Strzelec” 2105 Kielce. Jako pedagog oraz żołnierz obrony terytorialnej spełnia się tam w formie instruktora, co daje mu ogromną satysfakcję uczenia oraz inspirowania młodych ludzi do spędzania wolnego czasu troszkę w inny sposób niż przy komputerze lub telefonie. „Strzelec 2105” Kielce ściśle współpracuje z OMPIO w Kielcach czego skutkiem jest wiele wydarzeń o charakterze patriotycznym i obywatelskim. W międzyczasie postanowił założyć w 2018 roku kanał na platformie Youtube, w którym jeżdżąc wpierw po województwie świętokrzyskim a potem już po całej Polsce, odwiedza opuszczone i zapomniane miejsca wraz z przyjacielem Sebastianem Sitarzem. Celem kanału Urbex Exit jest pokazanie piękna opuszczonych miejsc, przypomnienie ich historii, która bardzo często nawiązuje do czasów II Wojny Światowej oraz promowanie aktywnego spędzania czasu.