14czerwca 2019

Rocznica zamachu na agenta Gestapo

15 czerwca tego roku przypada 75. rocznica udanego zamachu na Franza Wittka, szefa siatki agentów Gestapo, który przeprowadzili żołnierze Armii Krajowej. „Polowanie” na Wittka to przykład nieustępliwości żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego w walce o Niepodległość.

1. Uroczystości odbędą się 14 czerwca, w piątek. Zbiórka pocztów sztandarowych godz. 10.30 na dziecińcu Wzgórza Zamkowego.
2. Od godziny 9.00 w samym budynku Wzgórza Zamkowego pracownicy Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przeprowadzą warsztaty podczas których przypomniana zostanie historia kolejnych zamachów na Franza Wittka. W tym przypadku ilość miejsc w auli Wzgórza Zamkowego jest ograniczona i liczy się kolejność zgłoszeń. Chętnych prosimy o kontakt z sekretariatem Wzgórza Zamkowego.
3. Około godz. 10.45 na ulicy Zamkowej uformowana zostanie kolumna uczestników uroczystości. Na czele kolumny wystąpi oddział wystawiony przez Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA” w charakterze kompanii honorowej. Kolejno zaprezentują się poczty sztandarowe, uczestnicy uroczystości oraz zgromadzeni na Wzgórzu Zamkowym. Kolumna przejdzie na ulicę Solną gdzie odbędą się o godz. 11.00 oficjalne uroczystości, które będą miały krótki przebieg zgodny z ceremoniałem wojskowym zakończony salwą honorową.