Kielce – gdzie iść? Co zobaczyć?

Dwa tygodnie temu polecaliśmy do zobaczenia ciekawe miejsca w województwie świętokrzyskim. Teraz chcemy polecić pozycje warte zobaczenia w stolicy naszego województwa – Kielcach. Dziś rekomendujemy miejsca, które nie są instytucjami więc nie płacimy tam za wstęp.

 

 

 

 

 

 

 

Kielecki Rynek – jedno z najstarszych miejsc w Kielcach, które dawniej było centrum życia handlowego miasta, ale także znajdowała się tam siedziba władz Kielc. Dziś także jednym z najokazalszych budynków przy Rynku jest urząd miasta. Wokół placu usytuowane są pienne i stare kamienice. Dziś plac ten służy odpoczynkowi, można tam dobrze zjeść w licznych restauracjach i barach. Zobaczymy także zaznaczone fundamenty pierwszego ratusza w Kielcach, który spłoną w wielkim pożarze miasta na początku XIXw.

Ulica Sienkiewicza – kielecki deptak. Przez wiele osób nazywana najpiękniejszą ulicą w Kielcach, przy której nie tylko zrobimy zakupy, ale odpoczniemy, zjemy lody lub pyszny obiad. Polecamy spacer szczególnie wieczorem lub nocą kiedy “Sienkiewka” jest pięknie oświetlona.

Park miejski im. Stanisława Staszica- jeden z najstarszych parków w Polsce.

Karczówka – wzniesienie w górach świętokrzyskich, na którym znajduje się zabytkowy zespół klasztorny bernardynów z XVIIw. Z Karczówki rozpościera się piękny widok na całe miasto.

Rezerwat skalny im. Jana Czarnockiego na osiedlu Ślichowice. truktura geologiczna widoczna w kamieniołomie jest jednym z lepiej wyeksponowanych przykładów struktur fałdowych wapienni.

Zalew w Kielcach – sztuczny zbiornik utworzony na rzece Silnicy. Można nie tylko spacerować wzdłuż brzegu, ale także popływać łódką po zalewie. Latem organizowane są tam różne imprezy dla mieszkańców.