40 twarzy Karczówki

2 maja 2023 r. w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach odbył się wernisaż wystawy: “40 obrazów na 400 – lecie Karczówki ze zbiorów Stanisława i Grażyny Szreków.”

Wystawa jest pokłosiem pięciu plenerów, które w latach 1996 – 2000 odbyły się na Karczówce. Na wystawie zostało zaprezentowane 40 obrazów z kolekcji Stanisława i Grażyny Szreków.

Ich autorami są: Sławomir Antoszewski, Antoni Bielecki, Leszek Bondarowicz, Bolesław Cetner, Marek Czarnołęski, Barbara Dzikiewicz-Obrąpalska, Janusz Dziurawiec, Andrzej Grabiwoda, Kazimierz Grodziski, Aleksandra Ibek, Krzysztof Jackowski, Jadwiga Karkoszka, Kazimierz Witold Kielian, Kazimierz Kołomyja, Danuta Kowalska, Benedykt Kroplewski, Zbigniew Kurkowski, Leszek Kurzeja, Czesław Łagowski, Stanisław Łazorek, Tadeusz Maj, Krzysztof Mańczyński, Urszula Mosur-Nowak, Edmund Muczko, Leszek Niciński, Halina Rutkowska-Żurawska, Jadwiga Szmidt, Jan Szoła, Barbara Szozda, Renata Szpunar-Kupczyk, Franciszka Strzałka, Wojciech Strzelecki, Maria Szubert –Radnicka, Tadeusz Szypowski, Teresa Ślusarek, Tadeusz Tchórz, Kazimierz Twardowski.

Stanisław Szrek, prezes Stowarzyszenia Ochrony i Tradycji Genius Loci „Karczówka” podkreślił, że organizacja plenerów była dużym przedsięwzięciem. Pomagała mu przede wszystkim żona Grażyna i córka Sylwia. W organizację zaangażował się Edmund Muczko i nieżyjący już Zbigniew Kurkowski.

Otwarcie uświęcił swoim występem na 8-strunowej gitarze jeden z autorów: Kazimierz Kołomyja.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia OMPiO i zobaczenia na własne oczy tych pięknych płócien i akwarel. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.