12marca 2020

Wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu TOTU

12 marca 2020 roku o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy fotograficznej z cyklu TOTU. Tym razem zaprezentowane zostaną prace Izabeli Widelskiej oraz Urszuli A. Żakowskiej.

Żyjemy w czasach mobilnej rewolucji i fotografii traktowanej filtrami i rozmyciem z Instagrama. Cywilizacja zatoczyła koło i znowu staliśmy się społeczeństwem obrazkowym. Obrazy wywołują w nas emocje, przyciągają uwagę i wpływają na nasze decyzje. Jednocześnie wraz ze wzrostem ilości słowa pisanego i ilustracji w sieci doświadczamy ”szum informacyjnego”.

Nierównowaga między ilością dostarczanej informacji, a możliwością jej przetworzenia przez człowieka powoduje, że skupienie uwagi odbiorcy jest coraz trudniejsze. Mamy niecałe 3 sekundy na zainteresowanie go obrazem oraz 8 sekund w przypadku filmu video.

Cykl wystaw fotograficznych ”To Tu. Moje Świętokrzyskie” ma wydłużyć te chwile, dać szansę zaistnienia fotografii, umożliwić utalentowanym fotografom amatorom pokazanie się szerszej publiczności. Podsumowaniem całego cyklu będzie wydawnictwo albumowe.