spotkanie autorskie z prof. Magdaleną Szpunar „Rozmowy o człowieku”

lis 17, 2025 | aktualności, wydarzenia

28 listopada, w piątek, o godz. 17.00 zapraszamy do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na spotkanie autorskie z prof. Magdaleną Szpunar „Rozmowy o człowieku”.

Autorka zaprezentuje swoją najnowszą książkę „W drodze do człowieka”. Odpowiada w niej na podstawowe pytania: czym jest człowieczeństwo? Jak kształtują nas kultura, historia i nasze codzienne wybory? „W drodze do człowieka” to książka, która prowadzi czytelnika przez zawiłe meandry ludzkiej natury, nie oferując łatwych odpowiedzi i prostych rozwiązań.”

Magdalena Szpunar, profesorka Uniwersytetu Śląskiego, doktor habilitowana nauk społecznych w zakresie socjologii. Pracuje na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Instytucie Socjologii. Autorka ponad 190 publikacji naukowych, m.in. monografii: „W drodze do człowieka” (2025), „Kultura algorytmów” (2019), „(Nie)potrzebna wrażliwość” (2018), „Imperializm kulturowy internetu” (2017), „Kultura cyfrowego narcyzmu” (2016). Poetka, Laureatka kilku konkursów poetyckich.

We wrześniu 2025 r. była gościem Festiwal Herlinga-Grudzińskiego.

Wstęp wolny na wydarzenie.

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...