„Historia z mojej pamięci” – wręczenie nagród

lis 24, 2020 | aktualności

24 listopada 2020 r. W sali konferencyjnej OMPiO odbyło się spotkanie z laureatami i wręczenie nagród w konkursie wspomnień „Historia z mojej pamięci”. Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

I miejsce zajęła pani Małgorzata Stępień za pracę „Pamiętaj o mnie”. Tuż za zwyciężczynią uplasował się pan Witold Machniewski za podzielenie się swoimi wspomnieniami zatytułowanymi „Historia mojej rodziny”. Trzecie miejsce na podium przypadło pani Agacie Niebudek-Śmiech za historię „Deszcz złotych monet”.

Rozstrzygnięcia konkursowe zapadły decyzją Jury, w składzie którego zasiadali Wiesława Rutkowska – dyrektor Archiwum Państwowego w Kielcach, dr Jan Główka – były wieloletni dyrektor Muzeum Historii Kielc i dr Marek Maciągowski – dyrektor OMPiO.

Wszystkie 24 prace, które zostały zakwalifikowane do konkursu doczekają się publikacji pokonkursowej, której wydanie przewidujemy w 2021 roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...