Laureaci konkursu Gloria Victis

mar 18, 2024 | aktualności

14 marca 2024 r. został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Historyczny „Gloria Victis. Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie”.

Zwycięzcą konkursu został Ksawery Pawlik ze Szkoły Podstawowej w Nowej Słupi.

Drugie miejsce zajęła Marcelina Karsznia ze Szkoły Podstawowej w Bliżynie.

Trzecie miejsce zajęła Klaudia Podsiebierska ze Szkoły Podstawowej w Mroczkowie.

W II etapie konkursu wzięło udział 33 uczniów z całego województwa. Organizatorami konkursu są Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Zespół Szkół Informatycznych im. gen. Hauke-Bosaka w Kielcach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom!

 

GLORIA VICTIS. POWSTANIE STYCZNIOWE NA KIELECCZYŹNIE. – II EDYCJA – tabela wyników 2024

[pdf-embedder url=”http://ompio.pl/wp-content/uploads/2024/03/protokol-posiedzenia-komisji-konkursu-Gloria-Victis.pdf” title=”protokół posiedzenia komisji konkursu Gloria Victis”]

 

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...