Nowy Dyrektor Wzgórza Zamkowego

sty 2, 2020 | aktualności

W dniu 02.01.2020 r. decyzją Prezydenta Kielc Bogdana Wenty stanowisko Dyrektora jednostki budżetowej ”Wzgórze Zamkowe” objęła Ewa Chabielska.

Ewa Chabielska jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Ukończyła kierunek projektowy. Swoją artystyczną edukację uzupełniła Europejskimi studiami menedżerskimi na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Public Relations na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Przez kilka lat zarządzała wojskowym ośrodkiem kultury, gdzie zajmowała się edukacją artystyczną dzieci i młodzieży.

Kilka lat temu związała się zawodowo ze Wzgórzem Zamkowym, koordynując pracę Pracowni Tkaniny Instytutu Dizajnu (w latach 2012-2016). Organizowała również eventy i wystawy ID Kielce. W ostatnim czasie zawodowo oddała się swojej pasji – kreacji wizerunku, pracując dla jednej z kieleckich firm.

Ewa Chabielska będzie pełniła obowiązki dyrektora jednostki w ramach zastępstwa na czas określony, do końca grudnia 2020 roku.

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...