Pamięć i złożenie kwiatów

wrz 2, 2022 | aktualności

Na chwilę przed słowami powitań i inauguracyjnych przemówień pochylamy się oddając w ciszy hołd dwóm wybitnym postaciom polskiej literatury, których ścieżki życia przyprowadziły do Kielc.

Zapalamy znicze na grobie ??????? ??????, patrona Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Składamy kwiaty przed tablicą upamiętniającą ??????? ????????-??????ń??????. Czynimy to razem z Marcinem Chłodnickim – Wiceprezydentem Kielc, Grzegorzem Sowińskim – zastępcą dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, Darią Dyktyńską – dyrektor Muzeum Zabawek i Zabawy, Anną Żmudzińską – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, Markiem Maciągowskim – dyrektorem Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, Kubą Czaplarskim – zastępcą dyrektora Muzeum Zabawek i Zabawy, Marcinem Januchtą – rzecznikiem prasowym Prezydenta Kielc i Urzędu Miasta. Jest z nami również żona Jerzego Pilcha, Kinga Strzelecka-Pilch.

Obu Pisarzy będziemy wspominać podczas kieleckiego święta literatury – II Herling-Grudziński Festiwal

Zapraszamy do galerii zdjęć (fot. Mateusz Wolski Fotografia):

 

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...