15 maja 2026 r. cztery grupy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 217 w Rembertowie zwiedziły OMPiO i poznawały polskie symbole narodowe.
W tym samym dniu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Keilcach zwiedzili dawne więzienie kieleckie i poznawały na warsztatach patronów kieleckich ulic.