Święto 2 pal i rocznica zamachu na Wittka

cze 10, 2020 | aktualności

Już wkrótce święto 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów oraz rocznica udanego zamachu i likwidacji Franza Wittka – szefa siatki niemieckich agentów uczczone zostaną w piątek 12 i poniedziałek 15 czerwca.  Na uroczystości zapraszają Stowarzyszenie Rodzin i Sympatyków 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych „JODŁA” .

W piątek 12 czerwca. O godzinie 10.00 w kościele garnizonowym w Kielcach, odbędzie się uroczysta msza święta za wszystkich poległych artylerzystów oraz ich rodziny. Następnie o godzinie 12.00, pod tablicą w miejscu pierwszych koszar na ulicy Wrzosowej, zapalony zostanie znicz pamięci.

15 czerwca o godzinie 14.00 zapraszamy wszystkich kielczan na uroczystości przy Pomniku Pamięci 2. Pułku Artylerii Lekkiej Legionów przy ulicy Kusocińskiego 5. O godzinie 15.00 uroczystości przeniosą się przed pomnik upamiętniający żołnierzy AK biorących udział w akcji, podczas której został zlikwidowany Franz Wittek, przy ulicy Solnej.

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...