Święto Trzech Króli 2024

sty 4, 2024 | aktualności

W dniu Święta Trzech Króli ekspozycja OMPiO będzie nieczynna dla zwiedzających. Zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta na tradycyjny „Orszak Trzech Króli”.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego – 6 stycznia Kuria Diecezjalna w Kielcach wraz z współorganizatorami zaprasza na „Orszak Trzech Króli”. Wydarzenie to rozpocznie się o godz. 12.30 przy siedzibie Radia eM Kielce ul. Sienkiewicza 2, skąd wyruszy Orszak. O godzinie 13.00 będzie sprawowana Msza święta w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Po zakończeniu Mszy świętej na Placu św. Jana Pawła II Trzej Królowie wraz ze swymi orszakami złożą pokłon i ofiarują dary nowonarodzonemu Jezusowi, po czym nastąpi wspólne kolędowanie.

Na uroczystość zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Kielc i okolic, a szczególnie rodziny z dziećmi, które mogą założyć stroje aniołów, pasterzy czy królów.

6 stycznia o godz. 16:00 Kieleckie Centrum Kultury zaprasza na wspólne śpiewanie najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek. Wstęp wolny. Więcej o „Kieleckim Kolędowaniu” TUTAJ.

Żródło: www.kielce.eu

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...