29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie, Zagnańsku, Łącznej, Wzdole Rządowym oraz Kajetanowie), których patronami są regionalni bohaterowie drugiej wojny światowej.
OMPiO nieczynne w dniach 3-4 czerwca 2026
W dniach 3-4 czerwca 2026 r. ekspozycja będzie nieczynna dla zwiedzających.


