Wyniki konkursu Gloria victis

mar 13, 2025 | aktualności

Za nami III edycja Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „Gloria Victis. Powstanie styczniowe na Kielecczyźnie”.

Miło nam poinformować, że

1 miejsce zajął:

Przemysław Bejm ze Szkoły Podstawowej w Lechowie

2 miejsce zajęła:

Zuzanna Dąbrowska ze Szkoły Podstawowej w Lechowie

3 miejsce ex aequo zajęły:

Julia Głowacka ze Szkoły Podstawowej w Lechowie  i

Klaudia Podsiębierska ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Mroczkowie

Do drugiego etapu konkursu zakwalifikowało się 24 osoby.

Organizatorami konkursu są Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Zespół Szkół Informatycznych w Kielcach im. gen. Józefa Hauke-Bosaka

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział!

Patronat Honorowy nad konkursem objęli:

Józef Bryk Wojewoda Świętokrzyski

Renata Janik Marszałek Województwa Świętokrzyskiego

Piotr Łojek Świętokrzyski Kurator Oświaty

Tomasz Pleban Starosta Kielecki

Agata Wojda Prezydentka Miasta Kielce

Inne

Aneta Korycińska w OMPiO

Aneta Korycińska w OMPiO

9 czerwca 2026 r. na sali konferencyjnej OMPiO w Kielcach zaprezentowała utwory z tomiku poezji „Czego nie powiem swojej córce”. Spotkanie poprowadziła dr hab. Anna Wileczek, prof. Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

Szkoły im. Bohaterów AK w OMPiO

29 maja 2026 r. uczestnicy XVII Międzyszkolnego Projektu Edukacyjnego Stowarzyszenia Szkół im. Bohaterów AK zwiedzili dawne więzienie kieleckie. W projekcie bierze 8 szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego (szkoły w Kielcach, Sukowie, Daleszycach, Olesznie,...