21września 2023

Spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim

Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach oraz Fundacja im. Stefana Artwińskiego – Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej zapraszają na jedyne spotkanie w Polsce po powrocie z Ukrainy z Tomaszem Grzywaczewskim – korespondentem wojennym, reporterem, pisarzem i dokumentalistą specjalizującym się w tematyce Europy Środkowej i Wschodniej.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 21 września, o godz. 17.00, w sali konferencyjnej OMPiO, ul. Zamkowa 3.

Tomasz Grzywaczewski – pisarz, reporter, podróżnik i dokumentalista, dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Magellana dla autora najlepszej książki reportażowej, laureat Kryształowej Karty Polskiego Reportażu. Autor książek: Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej, Granice marzeń. O państwach nieuznawanych, Życie i śmierć na Drodze Umarłych i Przez dziki Wschód.
Stały współpracownik amerykańskiego magazynu Foreign Policy oraz portalu Onet.
Twórca i współtwórca filmów dokumentalnych: Litwa. W cieniu wieży, Rozszczepieni, Cienie imperium. Członek The Explorers Club, stypendysta programu Russian Security Studies na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie. Współpracuje m.in. z Foreign Policy i CBS News.
Jako korespondent relacjonował konflikty zbrojne na Ukrainie i w Kurdystanie.