Niepodległość 2021

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości, które zostało ustanowione, aby upamiętnić odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Kontynuując tradycję poprzednich lat Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej przygotowuje warsztaty związane z tym świętem. W zajęciach, które są dostosowane do wieku odbiorców, biorą udział dzieci i młodzież. Młodsi, poznają legendę o powstaniu państwa polskiego, a także polskie symbole narodowe, starsi – postacie związane z dążeniami niepodległościowymi (T. Kościuszko, S. Staszic, P. Ściegienny, M. Langiewicz, J. Piłsudski), szlak bojowy Legionów Polskich, a także myśl polityczną dwóch najważniejszych dla tego czasu Polaków: Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Zwiedzając ekspozycję muzealną młodzież poznaje historię poprzez opowieść o ludziach, dla których walka o odzyskanie niepodległości była najważniejszym zadaniem i z nią związali swoje życie.

W tym roku w warsztatach licznie uczestniczą nie tylko dzieci z naszego regionu, ale i z całej Polski. Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie.